en
DZIENNIK Z WYCIECZKI DO BUDAPESZTU

DZIENNIK Z WYCIECZKI DO BUDAPESZTU

Reż. Rafał Kapeliński Produkcja: Domino Film Sp. z.o.o. Kraj produkcji: Polska

Grudzień 1981 r. Jedenastoletni Irek jedzie z mamą na wycieczkę do Budapesztu, gdzie czeka na niego pewna niespodzianka.

Odnajdę Cię

Odnajdę Cię

Reż. Beata Dzianowicz Produkcja: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych Czas trwania: 83 min Kraj produkcji: Polska

Główna bohaterka filmu - Justa, jest policjantką. Podczas obławy na ściganego popełnia błąd, przez który poszukiwany wymyka się z rąk policji. Zostaje wysłana na przymusowy urlop, jednak nie rezygnuje ze sprawy i zaczyna prowadzić ją na własną rękę. Sytuacja staje się jeszcze gorsza, gdy życie zawodowe i prywatne Justy się łączą, co popycha bohaterkę do popełnienia przestępstwa.

Zimna Wojna

Zimna Wojna

Reż. Paweł Pawlikowski Produkcja: Opus Film Sp. z.o.o. Czas trwania: 84 min Kraj produkcji: Polska, Francja, Wielka Brytania

Historia trudnej miłości między dwojgiem ludzi, którzy nie mogą bez siebie żyć, ale równocześnie nie potrafią być ze sobą razem. W tle wydarzenia z okresu Zimnej Wojny w latach 50 i 60 XX w. w akompaniamencie ścieżki dźwiękowej, będącej połączeniem polskiego folkloru i jazzu.

Dobra zmiana

Dobra zmiana

Reż. Konrad Szołajski Produkcja: ZK Studio Sp. z.o.o. Czas trwania: 77 min Kraj produkcji: Polska

Dokument przedstawiający dwie kobiety reprezentujące dwa bieguny politycznego podziału w Polsce. Stojąpo dwóch różnych stronach barykady podczas manifestacji, a łączy je ta sama idea patriotyzmu, jednak rozumiana w inny sposób. Dla Marty jest w znaczeniu narodowym i katolickim, dla Tity z kolei w europejskim i liberalnym.

Antybohater

Antybohater

Reż. Michał Kawecki Produkcja: Wajda Studio Sp. z o.o. Czas trwania: 55 min Kraj produkcji: Polska

Michał jest wielokrotnym Mistrzem Polski w narciarstwie alpejskim osób niepełnosprawnych. Zarówno jego ręce, jak i nogi nie wykształciły się w pełni. Przez kradzież skuterów i samochodu, oskarżony traci miejsce w Narodowej Kadrze Polski, a planowany start w zimowej olimpiadzie staje pod znakiem zapytania. Sportowiec otrzymuje ostatnią szansę na powrót do kadry. 

Trójbój życia

Trójbój życia

Reż. Lidia Duda Produkcja: Aura Films Sp. z o.o. Czas trwania: 75 min. Kraj produkcji: Polska

Film o niezgodzie na własne życie i o trudnej sztuce uczenia się nowego. To film o przegranym, który postanowił zostać zwycięzcą. Film o sile ludzkiego charakteru. Film o miłości, która  może  odmienić życie.